Jdi na obsah Jdi na menu
 


Harry Potter a relikvie smrti - část 1

 Harry Potter opouští Dursleyovi a slaví s Hermionou a Ronem v Doupěti své 17. narozeniny. Ministr kouzel mu přinese věci, které byli v závěti Brumbála. Během svatby Fleur a Billa Wesleye je Ministerstvo kouzel zničeno a tak Harry Potter, Hermiona a Ron utíkají do domu rodiny Blacka.

Setkají se se skřítkem Kráturou, kterému přikáže, aby našel Voldermortův viteál, případně toho, kdo jej ukradl.

Dostanou se na ministerstvo kouzel, kde ukradnou viteál z rukou Dolores Umridgeové. Bohužel musí utíkat, a tak utíkají po lesech, kde se Ron oddělí od skupiny.
V rámci hledání viteálů se dostanou do Godrikova dolu, kde objeví čarodějku Bagshotovou, které se zmocnil Nagini a málem Harryho Pottera zabije.
Dále měsíce hledají další viteály, nebo jak je zničit, a tak se Harymu zjeví patron, který jej odvede k jezeru, kde se vyskytuje meč Godrika Nebelvíra. Harry se málem v jezírku utopí, ale Ron ho zachrání a poté mečem zničí viteál.
V rámci hledání dalších viteálů navštíví i otce Lenky Láskorádové Xenophiliuse Láskoráda, který jim vypráví bajku o Relikviích smrti. Ve strachu o svou dceru Harryho, Rona a Hermionu prozradí smrtijedům a musejí utéci do lesa. Bohužel při útěku jsou chyceni lapky a odvezeni do domu Malfoyů, kde objeví výrobce hůlek Ollivandra, skřeta Griphooka, Lenku Láskorádovou a domácího skřítka Dobbyho, který jim pomůže utéct.
 
TRAILER:
 
ZDROJE: